środa, 6 lutego 2013

Ekofashion

Tegoroczny Ekofashion Weekend cieszył się ogromnym zainteresowaniem krakowian. Prawie czterdzieści modelek z Agencji Modelek i Promocji Mody REKLAMEX (www.reklamex.krakow.pl) zaprezentowało około trzysta unikatowych projektów z papieru oraz tkaniny przed tysiąc osobową widownią. Pokaz papierowy to nie tylko artystyczny manifest ekologiczny, ale przede wszystkim zabawa formą, fakturą i recyklingowym materiałem - zachwyt publiczności wzbudziła zarówno czerwona wieczorowa kreacja z bibuły jak i koktajlowa sukienka wykonana z paragonów sklepowych. Nagrodę za najbardziej atrakcyjny model recyklingowy przyznał główny partner pokazu tołpa słuchaczce I roku Annie Suszce.
            W drugiej części pokazu dominującym tematem był eklektyzm. Szkoły Visual Merchandisingu zaprezentowali w swoich stylizacjach  nowatorskie spojrzenie na tendencje modowe sezonu jesień-zima 2012/13. Ta część pokazu składała się z ubrań dostępnych w sklepach sieciowych oraz w second-handach. Deformacja i dekonstrukcja, wykorzystanie starej biżuterii jako elementu ubioru to tylko jedne z wielu pomysłów. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszystkie kreacje stworzone przez młodych projektantów i stylistów były niepowtarzalne i widowiskowe-miały swój styl i charakter. 

Zachęcamy do głosowania na swój ulubiony projekt. Do wygrania interesujące nagrody. 


fot. Dawid Woźny

2 komentarze:

  1. Hehe, dziękuje za zaproszenie ;) Ostatnio jakoś właśnie tam nie jeżdżę na zdjęcia,bo fotografowie przyjeżdżają do mnie stamtąd tak się złożyło :) Ale mam nadzieję, że niebawem, jak tylko zrobi się cieplej się tam wybiorę:) Jak macie jakieś ciekawe miejsca na zdjęcia, póki co jeszcze w lokalach raczej to podsyłajcie mi propozycje na e-maila, bo nie znam za dobrze Lublina kochane:)

    OdpowiedzUsuń
  2. sukienka na trzecim zdjęciu od góry - boska!

    OdpowiedzUsuń