wtorek, 4 grudnia 2012

Moda na eko

Widzicie zwykły bialy T-shirt, a obok drugi niewiele droższy z dużą metką EKO. Myślisz, niech będzie zadbam o środowisko skoro jest taki EKO. Tylko ile to ma wspólnego z ekologią? Czym jest to modne ostatnio EKO ? Każdy student biologi który przebrną przez " cudowny" przedmiot jakim jest ekologia, w nocy o północy wyrecytuje regułkę o wpływie środowiska na organizm i wzajemnej zależności między organizmami.

-Eko- jajka, eko- samochody to czemu nie eko-moda ? - pomyślał menadżer jednej ze znanych firm odzieżowych.

Koncerny odzieżowe i renomowane domy mody ekologiczność swoich produktów uzasadniają, wykorzystywaniem naturalnych włókien. Paradoks tkwi w tym, że przy produkcji bawełny, po którą najczęściej sięgają projektanci wytwarzane są ogromne ilości CO2. Do nie dawna, do jej uprawy wykorzystywało się aż 10 % całkowitego zużycia pestycydów na świecie.  Niektórzy bronią się podkreślają, że rezygnują z pestycydów, ale tym samy marnują 5 razy więcej wody. Próbują modyfikować genetycznie, aby zmniejszyć koszty. Bądźmy ekologiczni, ale nie dajmy się wykorzystać.
Nośmy normalne ciuchy, te bez eko-ściemy, a  wspomóżmy fundacje ekologiczne. Żyjmy z świadomością, że ratujemy Sokoła wędrownego. Żyjmy z świadomością, że nie zarabia na nas koncern handlowy, a zyskują potrzebujące dzieci w krajach trzeciego świata, gdzie brakuje wody. Tej wody, która zostało zużyta na wyprodukowanie bawełny- eko.
Wolisz żyć humanitarnie ekologicznie czy tylko nosić się " eko" ? Wybór należy tylko do Ciebie.

Mamy dla Was trochę mało wiarygodny, ale dowód, że my naprawdę studiujemy Biologie ;).


Przygotowanie preparatów mikroskopowych. 


Próba znalezienia czegokolwiek na preparacie. 


4 komentarze:

 1. słyszałam to tym super "eko" trendzie, no po prostu śmiech na sali...

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie wyglądasz!
  Pozdrawiam;*
  Obserwujemy?:)

  http://linde-lo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznaję, że jestem trochę eko- maniaczką, która jednak zdaje sobie sprawę, że ostatnimi czasy to eko służy niestety przede wszystkim do zarabiania...

  Pozdrawiam serdecznie,
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. macie wspaniałego bloga! będzie mi miło jeśli spodoba Wam się mój i również go zaobserwujecie ;))

  OdpowiedzUsuń